5 Tipů, jak pečovat o citlivou pokožku

Zveřejněno dne: 8. 4. 2024

Může být obtížné cítit se zdravě, když máte potíže s pokožkou. Pokožka, která je neustále namáhána, může vést k frustraci a ztrátě sebevědomí, my však pro vás máme pár jednoduchých kroků, které mohou vaši pokožku obnovit a pomoci vám se opět cítit ve své „kůži“.

1. Čistěte, ale jemně
Ideálním typem přípravku na čištění pokožky je ten, který udržuje její přirozenou vlhkost, odstraňuje nečistoty, make-up a nadbytečný maz, aniž by pokožku vysušoval. Vyberte si šetrný přípravek na čištění pleti bez mýdla, jakým je Cetaphil jemné čistící mléko. Ujistěte se, že si příliš často neumýváte obličej, jelikož to může vést k vysušení a podráždění. Čištění obličeje jednou ráno a večer by mělo být dostačující.

2. Hydratujte
Kromě toho, že hydratační krémy pomáhají pokožce být jemnější a hladší, mohou také zlepšit hydrataci a pomoci obnovit přirozenou hydratační bariéru kůže. Vyberte si jemný hydratační krém pro citlivou pokožku, který neobsahuje nadbytečné (a

potenciálně dráždivé) složky, jakou jsou barviva a parfemace. Cetaphil hydratační krém a Cetaphil hydratační mléko, jsou speciálně vyvinuty pro citlivou pokožku.

3. Vyhýbejte se „spouštěčům“
Citlivá pokožka je ze své podstaty negativní reakcí kůže na určité spouštěče. Nejlepší způsob, jak se s tímto vyrovnat, je se těmto spouštěčům zcela vyhnout. Věnujte svou pozornost, co může být příčinou vyrážky: nový parfém, materiál, ze kterého máte své oblečení, nebo příliš mnoho času stráveného na slunci? Dalšími příčinami mohou být make-up, klimatizace nebo ústřední topení. Pochopení toho, co způsobuje vyrážky na vaší citlivé pokožce, je prvním krokem k jejímu zvládnutí nebo prevenci.

4. Vždy používejte opalovací krém
Bylo prokázáno, že pravidelné používání opalovacího krému aktivně pomáhá citlivé pokožce. Vyberte si denní hydratační krém s SPF, abyste snížili pravděpodobnost akutního vystavení se UV záření, které může ovlivnit celkové zdraví vaší pokožky (i když jste uvnitř). Pokud jste venku na slunci, je dobré použít samotný opalovací krém (a ne pouze hydratační krém s SPF), a nezapomeňte na pokrývku hlavy a sluneční brýle.

5. Vyhněte se hrubému peelingu
Pravidelný peeling pomáhá hloubkově čistit pokožku, odstraňuje dráždivé látky a nečistoty. Kromě toho má peeling výhodu v tom, že odstraňuje odumřelé kožní buňky a podporuje obnovu pokožky, takže pokožka vypadá zdravěji. Ne všechny pleťové masky jsou však stejné. Pokud hledáte peelingový přípravek, ujistěte se, že si vyberete ten, který je speciálně určen pro citlivou pokožku, jako například. Ať už používáte jakékoliv přípravky, je důležité dodržovat pravidelnou péči o pokožku, která vyhovuje vám, vašemu životnímu stylu a vaší citlivé pokožce.